25 Sierpień 2016 15:16:15
Nawigacja
 
BIP
 
Stowarzyszenie
 
Polecamy
 
Przetłumacz stronę
 
Foto chmurka
 
 
Stypendia socjalne w roku 2016/2017

Czytaj więcej


Wyniki rekrutacji do klas I gimnazjum w roku 2016/2017

Czytaj więcej


Ogłoszenie

Dnia 29 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci klas I gimnazjalnych.  W tym dniu odbędzie się kiermasz książek dla uczniów klas VI i III gimnazjum.

Zapraszamy !!!


Powrót


Ogłoszenie

Dyrektor ZS w Przywidzu zwraca się do uczniów klas III gimnazjalnych z prośbą o przyniesienie do szkoły książek z III klasy gimnazjum z ich wyceną do sprzedaży dla uczniów klas II jak również prosi uczniów z klasy mundurowej o dostarczenie swoich mundurków , pagonów itp wraz z ich wyceną do sprzedaży. ( do wszystkich rzeczy należy dołączyć kartkę z nazwiskiem )

 


Powrót


Ogłoszenie -sekretariat ZS

Sekretariat szkoły pracuje od 4.07 .2016 do 5.08 . 2016 w godz. od 9.00 do 14.00.


Powrót


Rekrutacja do klas I gimnazjum.

Wnioski i dokumnety do I klas gimnazjum na rok szkolny 2016/2017 składamy do dn. 01.07.2016 . Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone  w dniu 08.07.2016 r.


Powrót


Wymiana polsko - rosyjska w Zespole Szkół w Przywidzu

W dniach 20-25 czerwca 2016 r. odbyła się w Zespole Szkół w Przywidzu pierwsza w historii szkoły wymiana polsko - rosyjska.


Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej


Projekt WF z Klasą

WF z klasą - LOKALNA AKCJA SPORTOWA

            3 czerwca 2016r. Zespół Szkół w Przywidzu stał się centrum lokalnej aktywności sportowej. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali program, bogaty we wszelkie atrakcje rekreacyjno - sportowe, a także kulinarne.  Do udziału w imprezie zaprosiliśmy Szkoły Podstawowe z naszej Gminy. Z zaproszenie skorzystała SP w Pomlewie  i SP w Trzepowie, którym serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej


Gminy Turniej I Pomocy

Gminny Turniej I Pomocy 

W dniu 21 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Przywidzu odbył się II Gminny Turniej Wiedzy i Umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla szkół podstawowych pod nazwą: I Ty możesz być ratownikiem, którego pomysłodawcą i organizatorem jest p. Anna Gąsiorowska.

            Cele turnieju:

  • Edukacja uczniów w zakresie właściwego udzielania pierwszej pomocy.
  • Zapoznanie dzieci z prawidłowymi reakcjami w stanach zagrożenia życia, zdrowia, właściwego postępowania na miejscu wypadków komunikacyjnych i w innych sytuacjach zagrożenia.
  • Ukazanie pozytywnego wizerunku osób udzielających pomocy oraz pracowników służb zawodowo zajmujących się ratownictwem (Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, WOPR, PCK).
  • Promowanie prospołecznych postaw wśród młodzieży i przeciwdziałanie znieczulicy społecznej.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny trzyosobowe, po jednej z każdej ze szkół podstawowych z terenu gminy Przywidz.

Po zgłoszeniu drużyn zawodnicy zmierzyli się w pierwszej części turnieju z testem teoretycznym, każdy z nich  odpowiadał na 20 pytań z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W drugiej części zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi.           Na terenie kąpieliska przywidzkiego zostały przygotowane przez współorganizatorów cztery stanowiska zadaniowe. Na pierwszym z nich Gdańska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK przygotowała scenki wymagające umiejętności opatrywania ran. Drugie stanowisko przygotowali Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kolbudach na którym uczniowie udzielali pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Trzecim zadaniem, przygotowanym przez ratownika WOPR była pomoc osobie tonącej i zakrztuszonej. Natomiast na czwartym punkcie zadaniowym młodzi ratownicy mogli wykazać się sprawnością i szybkością, ponieważ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przygotowała zadanie rozwijania i zwijania węża oraz ubierania się w strój strażaka na czas.

Po podsumowaniu wszystkich punktów z części teoretycznej i praktycznej wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół w Przywidzu w składzie: Zuzanna Sliżewska, Dagmara Ignaciuk, Aleksandra Wencewicz.

Drugie miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej w Pomlewie, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Trzepowie, na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Przywidzkiej.

Medale dla zwycięzców i dyplomy dla wszystkich uczestników ufundowane przez Stowarzyszenie Kreatywna Szkoła zostały wręczone podczas uroczystego apelu, poprowadzonego przez dyrektora szkoły, p. Katarzynę Sprusik – Olszewską.


Powrót